BK Žabiny - Proč podpoříme utkání a Charley Tramp™

19.01.2020

Když se o nás píše, můžete se dočíst, že jsme basketbalový klub ověnčený mnoha úspěchy, že navazujeme na dlouholetou tradici brněnského ženského basketbalu a že se po těžkých letech snažíme vrátit značce BK Žabiny Brno český i evropský věhlas.

To všechno je pravda.

Také jsme ale parta sportovců tělem i duší, a díky tomu dokážeme možná o trochu víc než ostatní porozumět těm, které nějaký handicap pošle na jinou životní cestu.

Spolu s Charley Tramp™ chceme pomoci k tomu, aby každý z nás mohl naplnit motto, že cesta je cíl, po svém.

Akci podpoří svou účastí basketbalistky i realizační tým BK Žabiny Brno a těšit se můžete i na bývalé opory Žabin i české reprezentace Hanu Horákovou a Ivanu Večeřovou.

Abyste nás lépe poznali...

Klub BK Žabiny Brno byl založen v roce 1993 a už tehdy u toho byl Jan Bobrovský, legenda českého basketbalu, bývalý špičkový hráč a trenér, který v klubu dosud působí jako spolumajitel a asistent trenéra.

Českou nejvyšší ligu jsme ovládli celkem 14x, o dvě zlata víc jsme posbírali v Českém poháru a v roce 2006 jsme se radovali z dosud největšího úspěchu - vyhráli jsme Euroligu.

V sezóně 2018/19 jsme možná trochu nečekaně, ale zaslouženě získali stříbrné medaile v nejvyšší české lize. Zároveň jsme vybojovali bronz ve Středoevropské lize CEWL a při premiérové účasti v Evropské basketbalové lize EWBL jsme se probojovali mezi čtyři nejlepší týmy.

Sbíráme úspěchy nejen na klubové úrovni. Žabiny jsou tradiční líhní hráček pro reprezentační výběry ve všech kategoriích, aktuálně je na soupisce seniorské reprezentace dvojice Petra Záplatová a Beáta Adamcová.

A pokud chcete vědět ještě víc, navštivte náš web www.bkzabiny.cz.