Jak se ozlatil Charley Tramp™ na Rehaprotexu 2019

06.02.2020

Na REHAPROTEX jsme nešli vystavovat proto, abychom našli nové zájemce o pronájem, protože Charley má plno už na dva roky dopředu. Smysl projektu Charley Tramp™ je širší: chceme upozornit na situaci rodin pečujících o těžce zdravotně postižené, které navzdory proklamacím o podpoře stále nemají reálnou možnost vyjet na společnou dovolenou. Zároveň chceme ukázat úřadům a kompetentním osobám ověřenou cestu, která tento problém řeší. Přestavba prvního vozu stála včetně podvozku 3,7 milionu korun. Přispěl nám na ni Jihomoravský kraj, ale stále nemáme všechno zaplaceno. Teprve po dofinancování prvního vozu můžeme začít s výstavbou dalšího," vysvětlil Leoš Fučík, který camper Charley Tramp™ na Výstavišti předvedl zástupcům veřejné správy. Koncepci vozu i celý projekt ocenil i pan premiér s vládní delegací, kterého se autor vozu snažil přesvědčit o smysluplnosti této investice.

Udělení Zlatého Rehaprotexu 2019 vnímáme jako závazek nedopustit, aby se ČR musela vzdát této unikátní půjčovny a prodat vůz do zahraničí.

Na závěr výstavy byla protoklárně vylosována i probíhající znalostní tipovací soutěž o Charleym. Hlavní cenou bylo bezplatné zapůjčení Charley Tramp™ na 5 dnů o Velikonočních prázdninách 2020. Výherce soutěže - rodina Kozlíkova z Troubska.

Více o cestě Charleyho pro zlatý Reha si můžete přečísti i u našich partnerů.