Tisková konference - Café Práh 21. 1. 2020

22.01.2020

Dejte nám košem - tisková konference s medovou cenou za nejmedovější dotaz

Brněnské Café Práh ve Vaňkovce dnes zažilo neobvyklou tiskovou konferenci. Kilion, s.r.o. a Opus Lacrimosa, z. ú., pořadatelé projektu >>Dejte nám košem<<, dnes odtajnili první porci informací o připravovaném mezinárodním benefičním basketbalovém zápase BK Žabiny vs. Piešťanské Čajky s účastí Jezdců Hobit, hrajících v nejvyšší evropské klubové soutěži Euroleague a Czech Wheelchair Basketball.

Vlastní informační blok měli i další partneři projektu - firma Mave, s.r.o. www.mave.cz , která vůz Charley Tramp™ - jediný na světě - vyvinula podle dispozic a koncepčního námětu Leoše Fučíka - zakladatele Opus Lacrimosa, z.ú. a předvším BK Žabiny a Jezdci Hobit Brno.

Součástí www.dejtenamkosem.cz bude i zcela unikátní exhibiční mix, při kterém budou hrát proti sobě na vozíku smíšené týmy BK Žabiny, Piešťanské Čajky (vždy 2 hráčky) a jezdci Hobit (na každé straně 3 hráči). Hraje se podle standardních pravidel. Zápasy budou mimořádně unikátní, protože Žabiny a Čajky se střetávají jen výjimečně, mix-play bude mít v Brně evropskou premiéru.

Organizátoři, kterými jsou Kilion s.r.o. a Opus Lacrimosa, z.ú. informovali o doprovodném programu sportovního dne 16.5.2020 v areálu Brno - Vodova, městské hale Vodova a přilehlých prostorách.

Program začíná jízdou historické tramvaje tzv. Plecháč, kdysi vyráběné v Brně Královopolské strojírně, ve které přijedou akci podpořit legendy brněnského sportu. Na kafe, sangriu a unikátní piva v tramvaji bude možné zakoupit sponzorské VIP vstupenky. Za tramvají pak pojede unikátní obytný vůz pro těžce zdravotně hendikepované www.charleytramp.cz s basketbalovým košem nad zadní plochou. Na 6 vybraných zastávkách trasy z Mendláku přes Čedok u Hlavního nádraží, Masarykovou, Českou a Veveří si budou moci diváci při krátkých zastávkách "hodit košem" - ovšem ze sedu na invalidním vozíku. Projekt probíhá pod záštitou nám. hejtmana Jihomoravského kraje Mgr. Marka Šlapala, 1. náměstka primátorky MmB Mgr. Petra Hladíka a Městské části Brno - střed.

V průběhu měsíců února - května bude probíhat průběžná intenzivní mediální kampaň (TV, noviny, seriál rozhovorů na ČR a dalších rádiích a sociálních sítích).

Zástupci tištěných medií a Českého rozhlasu obdrželi detailní informace o vzniku automobilu Charley Tramp™ a celém projektu vozu, zaměřeného na podporu fér nezávislé dovolené pečujích a rodin s těžce zdravotně postiženým členem rodiny.

Cenou za nejmedovější novinářský dotaz byla sklenice limitované edice unikátního květového medu, který je mixem medů z chráněné oblasti Českomoravské vrchoviny a Pálavy se snůškou javoru, medovice a svazenky. O udělení ceny hlasovali přítomní novináři.

Ke stažení - Tisková zpráva projektu Dejte nám košem.

Ke stažení - Tisková zpráva BK Žabiny k zahájení projektu.

Fotogalerie - tisková konference, Café Práh 21. 1. 2020

Pořadatel: Kilion s.r.o. https://www.kilion.cz, fotografie - David Mitáš, david@mitty.cz