Trajda, Bludička & Charley Tramp, aneb vysílá Charley mobil1 na CB 22

26.02.2020

Kdo z cestovatelů - karavanistů nezaznamenal, že na památku proslavené expedice "Tatra kolem světa 1987-90" vyrazila na cestu kontinenty Tatra 2?

Unikátní vůz na unikátním podvozku; jedinečný, jako kabina našeho Charley Tramp™. Jsou vlastně sourozenci, stavěla je stejná firma Mave Liptál. Charley je skoro o rok starší - ale o "trošku" menší.

Není divu, že 20.2.2020 netrpělivě čekal Charley v Brně na Svoboďáku se stovkami nadšenců na příjezd Tatry2, který byl ohlášen na 17:30. Čas plynul, děti jako obvykle jezdily v Charleym na výtahové plošině pro vozíčkáře - a Tatra nikde. Po 18. hodině už bylo jasné, že se něco asi přihodilo. V 18:40 zachytila naše záchranná vysílačka Charley mobil1 zprávu, že na dálnici se Tatrou důkladně prošli celníci. Doprovodné vozidlo - obytka Bludička ohlásila příjezd do 10 minut - a svá slova splnila.

Ve vějíři střešních reflektorů vjela Trajda (hlavní Tatra2) od Tomáška na Svoboďák. Davy lidí, dětí, nekonečné fleše a mobilní svítilny...

Přesně v ohlášených 20:22 hodin se za mohutného troubení vydává konvoj ze Svoboďáku směr Bratislava, Charley kolonu uzavírá.

Dojeli jsme ale jen ke Kuňafě a Trajda volá rádiem Bludičku - že nevědí, kudy dál; kvůli výšce.

Naposledy se hlásím na emergency kanále, že konvoj v Charleym vyvedu až k nájezdu na dálnici na Bratislavu. Před Avion parkem to smutněš otáčím zpátky, poslední Farewell forward do majku - skoro se mi vůbec nechce zpět...

Go-Ahead Tatra!