Vondrák Jiří: Pohádky o Kometě s osobním věnováním autora

Už má svůj vlak, film či dětský tábor. Nyní Kometa Brno přichází s dalším dárkem pro fanoušky. Nejen těm nejmenším jsou určeny Pohádky o Kometě. Třináct poutavých příběhů z pera brněnského autora Jiřího Vondráka s ilustracemi Dalibora Krcha baví, inspiruje, ale také poukazuje na důležité lidské vlastnosti jako je smysl pro fair play, kamarádství nebo vztah k přírodě a životnímu prostředí. Tedy všechny hodnoty tolik blízké Kometě, která provází naše hrdiny Libora, Martina, Michala či Marka v cestě za jejich klukovskými sny, pomáhá překonávat překážky a rozdává radost napříč generacemi.

  • počet stran: 118
  • produkt: Vázaný
  • datum vydání: 15.11.2019
  • šířka: 151mm
  • výška: 17mm
  • hmotnost: 280g
  • ISBN: 978-80-270-6449-6

B r n o - Znáte jej jako písničkáře, režiséra, dokumentaristu, autora divadelních her a rovněž jako spisovatele. Když řekneme, že je Jiří Vondrák nedílnou součástí a významnou postavou naší kulturní scény, rozhodně nebudeme přehánět. Vášeň pro psaní se u něj zkombinovala s láskou k Brnu a k lednímu hokeji, což dalo vzniknout jedinečnému projektu, který nese název Pohádky o Kometě.

Kniha je tvořena z celkem třinácti jednotlivých kapitol. Ano, přesně tolika, kolik má brněnská Kometa titulů a ne, rozhodně to není náhoda. Paralel v knize najdete hned několik. "Kometa není jenom o hokeji, ale je potřeba tento pojem chápat jako určitý typ filozofie. Je to o způsobu myšlení, slušnosti, etice. Takové pocity ve mně vzbudil Libor Zábranský, a to mě nadchlo," svěřil se autor knihy. Pohádky jsou primárně určené pro malé kluky, holky, ale nenechte se zmýlit, nezapomnělo se ani na dospělé. A pozor, těšit se můžete také na audioknihu v podání Miroslava Donutila. No uznejte, kdo jiný by mohl propůjčit pohádkám o Kometě svůj hlas než tato česká herecká ikona.

242,00 Kč